Dobrze jest mieć sprawdzonego ortopedę

Udając się do lekarza, zawsze najlepiej czujemy się w obecności tych, do których mamy pewność, że znają się na swoim fachu, a co się z tym wiąże, że naprawdę będą nam w stanie pomóc. Dlatego zazwyczaj przed pierwszą wizytą czytamy opinie o różnych lekarzach, szukamy podpowiedzi, do kogo warto się udać, podpytujemy o to znajomych. Im większą mamy pewność, że podjęliśmy dobrą decyzję, tym spokojniej idziemy na taką wizytę, a dodatkowo towarzyszy nam przekonanie, że wszystko będzie dobrze i uda nam się pozbyć problemu. A co jeśli już byliśmy na takiej wizycie?

Jeśli niezadowoleni

Jeżeli byliśmy już na wizycie u ortopedy i dochodzimy do wniosku, że czuliśmy się podczas niej skrępowani, że nie potrafiliśmy zebrać myśli, a lekarz nie bardzo dopytywał o problem z którym przyszliśmy to warto się zastanowić, czy nie zrobimy lepiej, jeśli po prostu zmienimy lekarza.

Wówczas będziemy mieli możliwość trafienia na takiego, który faktycznie będzie nam odpowiadał i który będzie dawał nam poczucie, że naprawdę przejmuje się tym, co nam dolega i chce nam pomóc. Niemniej, czasami warto dać lekarzowi drugą szansę, umówić się na drugą wizytę, zwłaszcza jeśli czujemy, że leczenie które nam zaproponował było faktycznie trafione i czujemy się po nim znacznie lepiej. Może miał zły dzień, może chwilowo coś nam nie dopasowało, ale po efektach leczenia dojdziemy do wniosku, że specjalista jest wystarczająco kompetentny? Jeśli tak się nie stanie, zawsze będziemy mogli udać się do innego lekarza.

Jeśli jesteśmy zadowoleni?

Jeżeli przez całą wizytę czuliśmy, że lekarz jest skupiony tylko na nas, że nic poza nami go nie interesuje, to z pewnością będziemy zadowoleni z takiego spotkania.

Jeśli jeszcze to zadowolenie pójdzie w parze z prawidłowo postawioną diagnozą i odpowiednio opracowanym leczeniem, to już tym bardziej możemy być zadowoleni, że trafiliśmy do takiego specjalisty. Wówczas najlepiej zrobimy, jeśli jego dane i kontakt do niego zapiszemy sobie na stałe, tak aby mieć pewność, że zawsze będziemy je mieli pod ręką, gdy będzie zachodziła taka potrzeba. Dodatkowo możemy go polecać także innym osobom, które będą potrzebowały spotkania z ortopedą. Koniecznie zobaczmy, kogo możemy tutaj wybrać, jakie mamy możliwości.

Im bardziej będziemy zadowoleni ze swojej decyzji, tym większa będzie pewność, że poczujemy się lepiej u takiego lekarza, a więc swobodnie powiemy mu o wszystkich naszych problemach zdrowotnych, które odnoszą się do nieprawidłowego funkcjonowania naszych kończyn.