Shrek – film dla każdego

Kto z nas nie zna przygód zielonego ogra? Żyjący przy bagnie Shrek jest mało sympatycznym, przynajmniej na początku, stworzeniem, które nie ma przyjaciół i którego wszyscy unikają. Jednak sytuacja zmienia się, kiedy na jego drodze pojawia się najpierw gadatliwy osioł, a później – piękna kobieta.

Shrek to na pewno film z grupy tych uroczych. Nie sposób jest go nie polubić.

To pewnego rodzaju bajka, ale także dla dorosłych. Film pełen zabawnych dialogów, często dwuznacznych, które bawią zarówno dzieci jak i tych starszych widzów.

Shrek to przede wszystkim wielkie odwołanie to popularnych baśni i legend. Aż roi się w nim od bajkowych motywów, które w tym filmie są przedstawione nijako w krzywym zwierciadle.

Film ma w sobie wszystko co, co powinna zawierać prawdziwa hollywoodzka produkcja – jest śmiech, łzy, nieszczęśliwa miłość i jak już wszyscy zapewne wiemy – happy end.Film warto obejrzeć bez względu na fakt, w jakim jesteśmy wieku.

Każdego bawi bowiem w równym stopniu. A jeżeli sympatyczny ogr przypadnie do gustu, to warto poznać jego dalsze losy, które zostały zekranizowane jeszcze w trzech kolejnych częściach filmu.