Zapach kobiety

Zapach kobiety to film, który zyskał range kultowego. Zresztą nie bez powodu – jest to obraz pełen historycznych dla kinematografii scena oraz cytatów.„Zapach kobiety” opowiada historię maturzysty, który podczas jednego ze świątecznych weekendów decyduje się na opiekę starszym i niewidomym mężczyzną.

Jak się okazuje mężczyzna ten jest emerytowanym oficerem – ma trudny charakter, swoje humory ale i sporo klasy. Chłopak wraz ze swoim podopiecznym udaje się o Nowego Jorku. Zatrzymują się tam w jednym z najbardziej luksusowych hoteli i zaczynają kilka dni szalonego życia.

Oficer, w rolę którego wcielił się Al Pacino, pokazuje młodemu chłopakowi miasto, opowiada mu swoją historię i uczy, jak postępować w życiu, także z kobietami.„Zapach kobiety” zyskał mino kultowego z kilku powodów, jednym z nich na pewno jest wręcz spektakularna rola Al Pacino. Wielu krytyków uważa ją za najlepsza w całym zawodowym życiu aktora.

Fil warto zobaczyć jednak nie tylko ze względu na tę postać – warto bowiem także posłuchać kultowych rozmów i zobaczyć piękną scenę tańczenia tanga przez niewidomego.